LT

Straipsnių archyvas

Klaipėdietis Andrius DELFI papasakojo, kaip ciniškiausiu būdu iš jo buvo atimta dukra, kurią rado tik su sekliais, užsienyje.


Problemų mūsų šalyje daug: ekonominių, teisinių, socialinių. Pirmas žingsnis į problemos sprendimą – jos pripažinimas ir įvardinimas. Tai sudėtinga, skausminga, kartais net pavojinga, bet būtina. Kiekvienas nutylėjimas ar problemos ignoravimas jos nesprendžia, o tik dar labiau gilina.

 

Balandžio 25 dieną pasaulyje yra minima Tėvų Atstūmimo Sindromo pripažinimo diena.

VAIKAI – MŪSŲ ATEITIS! DOVANOKIME VAIKAMS SAUGIĄ VAIKYSTĘ! – šūkiai, kurie ganėtinai dažnai skamba mūsų valdininkų pasisakymuose. Tada trumpam juos išgirsta daugelis.

Darius Marčiulaitis „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ teigė, kad Lietuvoje po šeimos iširimo tėvai atsiduria nelygiavertėje padėtyje. Nors ir yra teisinė galimybė po skyrybų atskirai gyvenančiam tėvui susitikinėti su vaiku, realybėje ji gana sunkiai įgyvendinama, o vaikas tampa manipuliacijos įrankiu.

„Skaudžiausia, kai teismo posėdyje nepilnamečiai vaikai sako norintys gyventi su abiem tėvais ir net neįsivaizduoja gyvenimo su vienu iš jų – teisėjas yra toks pats eilinis žmogus, kuriam nesvetimos emocijos ir, be abejo, jas tramdyti taip pat sunku“, – sako skyrybų bylas nagrinėjanti teisėja.

Vis daugiau vyrų, kuriems rūpi savi vaikai. Po skyrybų – vis daugiau teigiančių, kad iš jų norima vien alimentų.

Daugiau kaip 40 parodų Lietuvoje ir užsienyje surengęs menininkas Vaidotas Žukas nesėkmingai ieško savo kūrinių, dingusių Italijoje. Parodą rengusi verslininkė Saulė Šaltenytė jam teigė, kad kūrinius paėmė jos dukters tėvas italas Leonardo Paolo Lovari.
Rugsėjo pabaigoje Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitetas paskelbė išvadas ir rekomendacijas Lietuvai dėl Vaiko teisių Konvencijos įgyvendinimo. Turime dar vieną galimybę pasitikrinti – įdėmiai perskaityti, pasidžiaugti už ką mus vertina neblogai, bet ypatingai atsakingai turėtume aptarti gausias kritines pastabas ir su jomis susietas rekomendacijas.


Aktyvių mamų sambūrio lyderė Rasa Paulavičienė po skyrybų – nebe Paulavičienė. Nuo šiol 5 vaikų mamos pavardė - Žemaitė. Kadangi vienas jos vaikas jau suaugęs, visuomenininkė liko gyventi su keturiomis atžalomis


Jolanta (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi. – Red.) yra išsiskyrusi ir viena augina dvi dukras. Atrodė, kad moters vargai baigsis tuomet, kai ji su dukromis nebegyvens kartu su vyru. Tačiau šįkart ji patiria įkyrų spaudimą ne iš vyro, o iš Vaikų teisių tarnybų pusės.

Vaiko teisių kontrolierė - apie „vaikų atiminėjimo“ pataisą: laikas auklėti tėvus

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė teigia, kad įstatymo pataisa, kuria būtų draudžiamas bet koks smurtas prieš vaikus, skirtas auklėti tėvus, jog jie suvoktų, kad smurtauti prieš vaikus negalima

Vieną savaitę pas motiną, kitą savaitę – pas tėvą. Pasidalinta tėvystė po skyrybų vaiką apgyvendina dvejuose namuose. Tokia tvarka žavi Vakarų ir Šiaurės Europos gyventojus, tiek vyrus, tiek moteris.
Besituokdami žmonės visada prisiekia amžiną meilę ir ištikimybę iki mirties, tačiau skyrybų atveju tie patys įsimylėjėliai vienas prieš kitą ištraukia visą įmanomą sunkiąją artileriją, kokią tik turi. Aršiausia kova vyksta dėl vaikų.

Žmonės Lietuvoje, kaip ir visur pasaulyje trokšta teisybės ir teisingumo. Niekas nesugalvojo geresnio būdo, kaip atskirti valdžias bei galias, vieniems kitus ir patiems save reikliai prižiūrėti, ir vieną iš valdžių – teismus – įpareigoti vykdyti teisingumą.


Dažniausiai, skiriantis tėvams, labiausiai nukenčia vaikai. Kartais aukščiau visko iškeltos ambicijos ir begalinis noras įgelti savo buvusiai antrai pusei užtemdo protą, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“. Vokietis Michaelis Rinau išsivežė savo dukrą į Vokietiją. Pastaruoju metu taip pat nuskambėjo rašytojo Sauliaus Šaltenio dukros Saulės Šaltenytės ir Italijos futbolininko Leonardo Lovari istorija. Penktadienį teismas turėjo nustatyti poros dukters Marios Lovari gyenamąją vietą, bet svarstymas buvo atidėtas.

Klaipėdiečio verslininko Mariaus Junoko sūnūs, praėjusią vasarą išvykę į JAV pasimatyti su motina Edita Chrosby, į Lietuvą numatytu laiku negrįžo. Motinai pareikšti kaltinimai dėl vaikų pagrobimo.

Skyrybų skaičius Lietuvoje nemažėja. Turime atkreipti dėmesį, kad skyrybų atveju, tai – ne tik du besiskiriantieji bei jų vaikai, bet ir jų artimieji. Psichologai yra tyrinėję skyrybų pasekmes, priskirdami jų sukeltą stresą tiek pat stipriu, kaip ir žmonių išgyvenimą dėl artimųjų netekties.


Asocialumo supratimas Lietuvoje tebėra labai primityvus. Kalbant apie šeimas, jis apsiriboja ties alkoholizmu ir vaiko apleistumu. Tačiau kitos neigiamos moralinės savybės, turinčios tiesioginę įtaką vaiko asmenybės formavimuisi, tokios, kaip melavimas, manipuliavimas, teismų sprendimų nevykdymas, piktavališkas vaiko teisių pažeidinėjimas, net vaiko psichologinis traumavimas – nėra suvokiamas kaip asocialus elgesys. Tai praneša neseniai susikūrusi Asociacija prieš Tėvų Atstūmimą.

Skaitykite daugiau: Ką laikome asocialiu žmogumi? | Alfa.lt http://www.alfa.lt/straipsnis/13455180/ka-laikome-asocialiu-zmogumi#ixzz3YKrQTwuY
Smurtauja ne tik vyrai prieš moteris, bet ir dailiosios lyties atstovės naudoja smurtą prieš savo vyrus. Tik dažniau psichologinį, o ne fizinį, bet psichologinis smurtas kartais būna skaudesnis ir žiauresnis už fizinį.


"Prieš metus kreipiausi į Jūsų laikraštį pagalbos surasti dukras. Nuo to laiko daug kas pasikeitė, bet tik į blogąją puse. Iki šiol negaliu su dukromis susisiekti, nors kreipiausi į įvairias instancijas. Žinau tik jų adresą - 64 Wythes Road, Silvertown.. Iki šiol nepavyksta man susitarti su buvusia žmona, kad galėčiau pasimatyti su dukromis. Ji dabar turi mažą vaiką ir tai dar labiau apsunkina mano padėtį, kadangi dukros negali vienos keliaut..."

Naujienų archyvas